Ünsal UZUNYILMAZ

Ünsal UZUNYILMAZ

     1963 Soma doğumluyum.İlk ve orta okulu Soma da, Lise eğitimimi İzmir de tamamladım. Eskişehir Anadolu Ünüversitesi Yerel yönetimler,spor yönetimi ve işletme fakültesi okudum. 

Çalışma yaşantıma vekil İlkokul öğretmenliği görevi ile başladım.Soma nın Pirahmet ve Ularca köylerinde bu görevi 1 yıl sürdürdüm.1984 yılında kurum değiştirerek,Soma E.L.İ Müessese müdürlüğünde geçiş yaptım. Bu kurumda 11 yıl idarecelik yaptım. Aynı dönem Soma sürücü kurslarında 5 yıl boyunca motor araç ve tekniği dersi öğretmenliği görevinide sürdürdüm. 

    1995 yılında Cenkyeri MHP belde teşkilat başkanlığına, 1995 yılının sonunda yapılan yerel seçimlerde de MHP den Cenkyeri Belediye Başkanı olarak seçildim..Bu görevi üç dönem 1995-2009 yılları arasında sürdürdüm. 14 yıllık hizmet süremde, dönemin 11 il Belediyesi ve toplam 453 Belediye Başkanı ile temsil edilen Ege Belediyeler birliğinin 7 kişilik yönetiminde iki dönem on yıl aralıksız aktif görev aldım..  

    Başkanlık dönemimde Türkiye Belediyeler Birliğinde Manisa yı temsil eden 10 meclis üyesinden birisiyim. Türkiye Belediyeler Birliği, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhurıyeti Belediyeler Birliği , Marmara Belediyeler Birliği,Akdenız Belediyeler Birliği,Bakırçay Belediyeler Birliği ve merkezi İstanbul da olan Türk Dünyası Belediyeler birliklerinde görev aldım. Bu sürede  belediyelerle ilgili bir çok çalıştayda görevlendirildim..Ankara’da kısa adı MİSK olan Milliyetçi İşçi Sendikasının yönetiminde disiplin kurulu asil üyeliği görevini bir dönem yürüttüm.. 

   2004-2005 yıllarında Türkiye’nin en başarılı 4 Belde Belediye Başkanından biri olarak seçilerek dönemin İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’dan Kıbrısta başarı ödülü aldım.   

   2006 Yılında soyismimi taşıyan uzunyılmaz san. Tic.ltd. şti firmasını kurarak İnşaaat,emlak,güvenlik ve iletişim alanlarında Soma da ve Ege bölgesinde faaliyetlerde bulundum.2006 yılında Manısa merkez de ESKİDJİ Manisa bölge ortaklığını açtım. 

  2007 yılında Beldem de Türkçe ye gösterdiğim özen ve duyarlılık dolayısıyla dönemin Türk Dil Kurumu Başkanı Prof. Şükrü Haluk Akalın tarafından onur ödülü ile onurlandırıldım.  

   2009 yerel seçimlerinde MHP Soma Belediye Başkan adayı oldum..2009 ortalarında MHP den istifa edip siyasete ara verdim.. 

....2014 2015 yıllarında İstanbul da özel bir yazılım ve güvenlik firmasında üst düzey yöneticilik yaptım.Şirketin ilgili kolunda 34 il belediyesi ve ünüversitelerinde proje tanıtımı ile ilgili Belediye Başkanları ,ilgili daire amirleri ve bazı rektörlere birifingler verdim. 

   2019 yılından bu yana merkezi İzmir de bulunan  Türkiye Belediye Başkanları ve meclis üyeleri birliğinin Soma temsilcisiyim. 

08-02-2021 tarihinde merkezi Ankara da bulunan Türkiye Belediye Başkanları Birliği Manisa bölge temsilciliği görevine atandım.Halen bu görevi sürdürüyorum. 

    NETWORK marketing ticari modeli ile 2011 de tanıştım.Uluslar arası bir Amerikan firmasında (Forever living) Senior Müdür olarak 11 yıl  takım çalışması yaptım.04-03-2022 tarihinde forver firmasından istifa ettim.04-03-2022 tarihinde  AYMNET AİLESİNE KATILDIM. Şu an bilardo antranörlüğü,spor salonu işletmeciliği ve Soma da inşaat emlak gayrimenkul danışmanlığı yapmaktayım. 

.Evli iki erkek ,iki kız babasıyım. 

HIZLI BAĞLANTI
İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri İth. İhr. San. Tic. A.Ş.
  • Gaziakdemir Mh. Mudanya Yolu cd. No : 10/A Osmangazi Bursa
  • 444 6 126
  • [email protected]
Tüm Hakları Saklıdır. AYMNET Bitkisel ve Temizlik ürünleri A.Ş.
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. İncele