MÜBAREK HEMRAYEVA

MÜBAREK HEMRAYEVA

Merhaba AYM Net ailesinin güzel kalpli insanları ve 1000aile sosyal sorumluluk projesinin üyeleri

Ben Mübarek Hemrayeva Türkmenistanlıyım. 1991 doğumluyum ve 2 çocuk annesiyim. Ülkemde 7 yıl anaokulu öğretmeni olarak çalıştıktan sonra bankacılık sektöründe de görev yaptım. Ülkemde çalışırken hiçbir zaman Türkiye’ye gelip de bir evde hizmetçilik yapacağım ve çocuk bakacağım aklımın ucuna gelmemişti. Bazı nedenlerden dolayı dünyalar tatlısı olan 2 yavrumu bırakıp 2019 senesinde Türkiye’ye gelmeye mecbur kaldım. Halamın ailesi ile birlikte Türkiye’de ikamet ediyor olması işimi kolaylaştırdı ve başlangıçta onun yanına yerleştim. Bu vesileyle de Manzura halama teşekkürlerimi iletmek isterim.

Aslına bakılırsa Türkiye’ ye geçinemediğim için değil Türkmenistan’da bir ev ve araba satın alamadığım için geldim. Çocuklarımın sadece karınlarının doyması için değil onlara gelecekte güzel bir hayat sunabilmek için geldim. Yeni geldiğimde Türkiye’yi tanımıyordum. Dillerimiz benzese de konuşamıyordum. Kültür ve yeme içme kültürü hakkında bir fikrim yoktu ama gelişimin yirminci gününde çok iyi bir ailenin çocuğuna bakıcılık yapmak üzere işe alındım. Bu vesileyle onlara da buradan teşekkürlerimi iletiyorum. Aileden biri olarak beni kabul ettiler bağırlarına bastılar ama yine de bakıcılığı içime sindiremedim. 1sene boyunca her akşam ağlıyordum ve pek çok sağlık problemim ortaya çıkmaya başlamıştı. Adeta ağlayarak kendimi gerçek benliğimi unutmuştum. Bu yüzden her şeyden herkesten nefret etmeye başlamıştım. Sonrasında tanıştığım biriyle hayata yeniden mutlu bir gözle bakmaya başladım ve buradan ona da teşekkürlerimi iletiyorum. Onu iyi ki tanımışım diyorum. 28.04.2020 tarihinde Şahla hanımın sayesinde Network sektörü ile tanıştım. Bu vesileyle ona da teşekkürlerimi iletiyorum.  01.11.2021 tarihinde Aymnet firması ile tanıştım ve işbirliği yapmaya başladım ve işte o günden bu güne hayatım tamamen değişti.  Kendime olan güvenim arttı. Beni sektöre çeken aslında uyku problemim oldu. Türkiye’nin en iyi hastanelerine gitmiştim ama onlar sadece uyku ilaçları verdiler. Sorunum çözülmediği gibi yanısıra bu ilaçları kullanmaktan ötürü uyku hücrelerim tamamen ölmeye başladı ve hatta sonunda deli olacağımı bile söylediler. 10-15 gün hiç uyumadan dolaşır olmuştum.  Gerçekten çok kötü durumdaydım.  Aymnet’in ürünlerinden Ginseng, Cohosh, Omega3 sayesinde uyku düzenim oluştu ve şifalandım.  Aymnet’te çalışmaya başladığımın dördüncü ayında 11.200 tl   kazanarak 1000 aile sosyal sorumluluk projesine dahil olmaya da hak kazandım. Bundan dolayı çok mutluyum ve gurur duyuyorum.

Artık AYMNET’te çalışma sebebim sadece kendim değilim. Benim gibi çocuklarından, ana babalarından ayrı kalan insanların hayatına dokunmak istiyorum. Onların da basit ev işleri yapmaktan uzaklaşıp iş kadını iş adamı olmalarına yardım etmeyi arzu ediyorum. Öyle insanlar tanıyorum ki 20 yıl Türkiye'de çalışmışlar ve evlatlarını benim gibi 3-5 yaşlarında bırakıp gelmişler ve hala aynı tempoda çalışıyorlar ve hayatlarında bir değişiklik olmamış. Bu kişilerden bazılarının torunları bile olmuş ama gidip görmemişler çocukları büyümüş yanlarında olamamışlar.   Çocukları büyümüş üniversiteye gitmiş hatta evlilik yapmış ama hiçbirinde bulunamamışlar. Daha da acı olanı bazılarının anne babaları vefat etmiş ama onlar cenazelerine bile katılamamışlar.  İşte ben onlardan biri olmak istemeyip Aymnet gibi doğru bir seçim yaptığım için şu an farklı bir noktadayım.

Beni sektörle ve Aymnet ile tanıştıran her zaman yanımda olan omuz omuza benimle çalışan ve desteğini esirgemeyen, beni cesaretlendiren ve güçlü bir kadın olduğuma inandıran Kemal Agajanov’a   müteşekkirim. Bu iş yürütebilmem için elinden gelenin en iyisini yapan Zarına Rozbayeva’ya, Rüstem Kılıçev’e ve benim gibi insanların hayatına dokunmaya yardım etmeye vizyonu güçlü olan kalbi güzel can ekibime, Her zaman bana destek olan sen her şeyin en iyisini yaparsın diye bana güç veren, benim için dualarını eksik etmeyen Babama, anneme, kardeşlerime, dünyalar tatlısı çocuklarıma teşekkürlerimi iletiyorum, Allah'ım onları başımdan eksik etmesin. Bundan sonraki amacım ekibimde yer alanların da aylık 10 bin tl gelir sınırını aşarak Bin Aile’ye dahil olmaları için elimden gelenin en iyisini yapmaya söz veriyorum.

Bana evet diyerek aynı yolda giden arkadaş akraba ve dostlarıma Teşekkürlerimi iletiyorum ama hayır diyerek beni güçlü yapanlara da selamlarımı gönderiyorum.

Herkese saygılar ve sevgiler,

Geleceğin büyük Türk firmasına selam olsun….

İYİ Kİ VARSIN AYMNET

HIZLI BAĞLANTI
İLETİŞİM BİLGİLERİ
  • Aymnet Bitkisel ve Temizlik Ürünleri İth. İhr. San. Tic. A.Ş.
  • Gaziakdemir Mh. Mudanya Yolu cd. No : 10/A Osmangazi Bursa
  • 444 6 126
  • [email protected]
Tüm Hakları Saklıdır. AYMNET Bitkisel ve Temizlik ürünleri A.Ş.
Bu Sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. İncele